Search
 
ONLINE BMW ///M E-SHOP Tuningové
a závodní díly »
  RACING TEAM Racing Team
Šenkýř Motorsport »
  ONLINE E-SHOP Profi tuning
vozů všech značek »
  KURZY SPORTOVNÍ JÍZDY Zažijte adrenalin
pod naším vedením »
 
Home » Úvodní stránka

Tým Šenkýř Motorsport si připsal další úspěch na mezinárodní scéně

Český tým Šenkýř Motorsport se o uplynulém víkendu zúčastnil velkého finále šampionátu International GT Open ve španělské Barceloně, kde o sobě, tak jako při závodě v belgickém Spa-Francorchamps, dal řádně vědět. Jezdecká sestava Richard Gonda - Mikkel Jensen totiž v konkurenci více jak třiceti vozů specifikace GT3 vybojovala dvě pátá místa.
 

Již od čtvrtečních tréninků bylo jasné, že speciál BMW M6 GT3 týmu Šenkýř Motorsport je výborně připravený. Posádka, kterou tvořil slovenský jezdec Richard Gonda a člen juniorského programu BMW Motorsport Dán Mikkel Jensen, patřila vůbec k nejrychlejším jezdcům na voze mnichovské automobilky. “Do příprav na tento závod jsme dali vše, tak jak je u nás zvykem. Šampionát GT Open je o detailech. Srovná se tu klidně i patnáct aut do jedné vteřiny. Nemůžeme si dovolit chybovat,” řekl už před odletem do Barcelony šéf týmu Robert Šenkýř.

Pro sobotní závod vyjel v kvalifikaci Richard Gonda osmou startovní pozici. Společně pak s Mikkelem Jensenem dojeli v napínavém závodě pátí. A mohlo být lépe, jak vysvětluje Robert Šenkýř: “Za druhé místo z Belgie jsme obdrželi handicap deseti vteřin, který jsme si odpykali při zastávkách v boxech. Nebýt toho, mohli jsme bojovat o první pozici. Ale taková jsou pravidla. Oba jezdci ale předvedli skvělou jízdu a dík patří také celému týmu.”

I v neděli bylo BMW M6 GT3 skvěle připravené, jak uvedl dánský jezdec: “Tým odvádí skvělou práci. Auto bylo vždy dobře připravené, škoda jen zdržení, které jsme nabrali v boxech.” Tým Šenkýř Motorsport dokončil nedělní jízdu znovu na pátém místě, ale opět mohl bojovat o pozice na stupních vítězů. “Bohužel jsme se zdrželi v boxech, což bylo rozhodující v boji o stupně vítězů. Ovšem jezdci i mechanici znovu předvedli skvělý výkon. Myslím, že až s odstupem času nám dojde, jakých výsledků jsme letos dosáhli. Vždyť v tak velké konkurenci jsme všechny čtyři starty proměnili v dokončený závod v první pětce,” poukazuje Robert Šenkýř na úspěch svého týmu.

Úspěch týmu Šenkýř Motorsport v Barceloně jen podtrhl účinkování celého týmu v sezoně 2018. V rámci mezinárodní série ESET V4 Cupu si pro vítězství ve sprintových závodech v kategorii GT3 Trophy Sprint dojel s vozem BMW Z4 GT3 Tomáš Erdelyi. V hlavní kategorii GT3 pak bronz vybojoval na vozem M6 GT3 Jakub Knoll. Ve vytrvalostních závodech si navíc třetí místo připsal v GT3 Trophy Tomáš Erdelyi.

 
 

 
 
22.10.2018
 
Český tým Šenkýř Motorsport se o uplynulém víkendu zúčastnil velkého finále šampionátu International GT Open ve španělské Barceloně, kde o sobě, tak jako při závodě v belgickém Spa-Francorchamps, dal řádně vědět. Jezdecká sestava Richard Gonda - Mikkel Jensen totiž v konkurenci více jak třiceti vozů specifikace GT3 vybojovala dvě pátá místa.
 
15.10.2018
 
Poslední podnik šampionátu GT Open se odjede už příští víkend na trati v Barceloně. Po úspěšném startu týmu Šenkýř Motorsport v belgickém Spa-Francorchamps uvidíme tento český tým právě i ve Španělsku, ale v pozměněné sestavě.
 
10.06.2018
 
Doslova pohádkový závěr prožil český tým Šenkýř Motorsport ve Spa-Francorchamps. Do nedělního závodu mezinárodní série GT Open vyrazil Joel Eriksson z druhého místa a tuto pozici Richard Gonda obhájil i pod šachovnicovým praporkem. Jejich závod s BMW M6 GT3 se však neobešel bez dramatický soubojů až do posledních kilometrů před cílem.
 
    archiv novinek »


 
 
driftovali jsme...
naše úspěchy...
novinky v e-shopu...
právě stavíme...
 
loga
Šenkýř motorsport     |     2012     |     Developed by NET sign studio