Search
 
ONLINE BMW ///M E-SHOP Tuningové
a závodní díly »
  RACING TEAM Racing Team
Šenkýř Motorsport »
  ONLINE E-SHOP Profi tuning
vozů všech značek »
  KURZY SPORTOVNÍ JÍZDY Zažijte adrenalin
pod naším vedením »
 
Home » Úvodní stránka

Šenkýř Motorsport a jeho první test v Brně

První letošní rollout má za sebou Šenkýř Motorsport. Brněnský tým, který před nedávno oficiálně oznámil svůj vstup do mistrovství ADAC GT Masters 2015,  letos poprvé vyjet na závodní trať během testovacích dní na Automotodromu v Brně.

Cílem bylo otestovat nový speciál BMW Z4 GT3 a úplně poprvé vyjet na trať ze zcela novým závodním vozem BMW M3 E92 V8 GTR, určeným pro závody FIA Zóny CEZ a ESET Cupu.

Do obou aut v průběhu tří testovacích dní postupně usedli Robert Šenkýř, Jakub Knoll a bratři Filip a Samuel Sládečkovi.

Během celého testu najeli naši jezdci s oběma vozy přes 200kol a až na drobnou komplikaci na elektroinstalaci Z4 GT3 šlo vše perfektně. Potenciál Z4 GT3 známe. Velmi potěšeni jsme ale z výkonu M3 E92 GTR skupiny E1, který je dovážen na předpisových 1150kg a  bude doufám velmi nepříjemným soupeřem pro všechny GT3 vozy ve FIA Zóně a ESETu“, uvedl po testu šéf týmu Robert Šenkýř.

Celý tým se ihned z okruhu s oběma vozy přesouvá do Německa, kde bude v závodním oddělení KW až do konce týdne pracovat na optimalizaci podvozků na letošní pneumatiky.

Hned po Velikonocích pak zamíří na oficiální testy ADAC GT Masters na německý Oschersleben (8.-9.4.2015). Tam se  k týmu již připojí němečtí jezdci a bude definitivně oznámeno jezdecké složení pro letošní sezónu.

Krátké video z testu:

http://youtu.be/lIkcbZup77k

Race Navigator Onboard BMW Z4 GT3 Brno:

http://youtu.be/HA35gA8U51Y

 

 
 

 
 
22.10.2018
 
Český tým Šenkýř Motorsport se o uplynulém víkendu zúčastnil velkého finále šampionátu International GT Open ve španělské Barceloně, kde o sobě, tak jako při závodě v belgickém Spa-Francorchamps, dal řádně vědět. Jezdecká sestava Richard Gonda - Mikkel Jensen totiž v konkurenci více jak třiceti vozů specifikace GT3 vybojovala dvě pátá místa.
 
15.10.2018
 
Poslední podnik šampionátu GT Open se odjede už příští víkend na trati v Barceloně. Po úspěšném startu týmu Šenkýř Motorsport v belgickém Spa-Francorchamps uvidíme tento český tým právě i ve Španělsku, ale v pozměněné sestavě.
 
10.06.2018
 
Doslova pohádkový závěr prožil český tým Šenkýř Motorsport ve Spa-Francorchamps. Do nedělního závodu mezinárodní série GT Open vyrazil Joel Eriksson z druhého místa a tuto pozici Richard Gonda obhájil i pod šachovnicovým praporkem. Jejich závod s BMW M6 GT3 se však neobešel bez dramatický soubojů až do posledních kilometrů před cílem.
 
    archiv novinek »


 
 
driftovali jsme...
naše úspěchy...
novinky v e-shopu...
právě stavíme...
 
loga
Šenkýř motorsport     |     2012     |     Developed by NET sign studio