Search
 
ONLINE BMW ///M E-SHOP Tuningové
a závodní díly »
  RACING TEAM Racing Team
Šenkýř Motorsport »
  ONLINE E-SHOP Profi tuning
vozů všech značek »
  KURZY SPORTOVNÍ JÍZDY Zažijte adrenalin
pod naším vedením »
 
Home » Úvodní stránka

Další české pódium, drobné šrámy ale především cenné poznatky

Tak nějak by se dal hodnotit víkend týmu Šenkýř Motorsport, při třetím podniku seriálu ADAC GT Masters ve Spa-Francorchamps.

Za Jakuba Knolla tentokrát zaskočil v kokpitu bílého BMW Z4 GT3 vedle Lennarta Marionecka mladý talentovaný Slovák Samuel Sládečka, který si tak v ADAC GT Masters odbyl svou velkou premiéru.

A hned na úvod je třeba říci, že to byla premiéra velice vydařená. Slovensko-německé duo dokázalo v sobotním závodě vybojovat další pódium v kategorii bronzových jezdců a v celkové klasifikaci obsadit slibné patnácté místo.

V nedělním závodě, jehož průběh byl poznamenán silným deštěm, se pak Sládečka s Marioneckem prali spíš než se soupeři s velkým množstvím vody na dráze. Sládečka měl krátce po startu malý kontakt se svodidly, což mělo za následek lehké poškození aerodynamiky vozu. Navzdory všem těmto podmínkám splnila posádky brněnského týmu stanovený cíl a to dokončit v pořádku závod. Odměnou jim za to byla čtvrtá příčka v hodnocení bronzových jezdců.

Více již k belgickému víkendu prozradí jeho hlavní aktéři:

Lennart Marioneck: "Byl to náročný víkend. První závod se nám povedl, ale v tom druhém jsme dost ztratili kvůli silnému dešti, který přišel na začátku závodu. Byl to můj první mokrý závod s BMW, takže jsem se ve voze necítil úplně nejlépe, ale koneckonců jsme na tovární vozy BMW ztratili jen okolo 1,5 sekundy, což je docela dobré. Musíme ale najít o něco lepší setup pro mokré podmínky. Vůz byl na vodě lehce nedotáčivý  Moc se těším na Lausitzring, který mám opravdu moc rád."

Samuel Sládečka: "Byl to skvělý víkend. Trochu mne mrzí, že se jel druhý závod na mokru, protože jsem se těšil na suchý závod. Po sobotní jízdě jsme s týmem a bratrem hodně zapracovali na telemetrii a onboardech a tak věřím, že bych dokázal ještě zrychlit. Té vody navíc bylo opravdu hodně a kvůli tomu, že jsem startoval ze zadních pozic, tak jsem toho moc neviděl. Podařilo se mi sice dvě auta předjet, ale pak jsem si řekl, že je důležité přivézt auto zpět do boxů celé a toho jsem se také držel. Celý víkend však byl pro mne velký zážitek a tak doufám, že se v seriálu ADAC ještě ukážu."

Robert Šenkýř, šéf týmu: "Máme za sebou další náročný víkend. Jsem rád, že se nám podařilo úspěšně absolvovat oba dva závody, zvláště pak ten nedělní, protože v jeho průběhu byly podmínky opravdu velmi těžké. Před startem přišel silný déšť a závod byl v zaváděcím kole zastaven a opětovně restartován až po dalších třech formovacích kolech. V průběhu závodu byla ještě jedna safety car fáze kvůli další průtrži. Pokud budeme hodnotit víkend jako celek, myslím, že můžeme být více než spokojeni. Přidali jsme další pódium a hodně cenných zkušeností. Navíc pokud uvážím, že oba jezdci jeli s BMW Z4 na vodě úplně poprvé, myslím, že to bylo opravdu dobré."

 

Příští závod seriálu ADAC GT Masters zavede jezdce zpět do Německa na Lužický okruh Eurospeedway Lausitz, kde se pojede o víkendu 3.-5. července.

Výsledky týmu Šenkýř Motorsport při závodním víkendu ADAC GT Masters ve SPA:

1. volný trénink - 2:37.689 (Lennart) - P19
2. volný trénink - 2:26.291 (Samuel) - P18

1. kvalifikace - 2:22.212 (Lennart) - P16
2. kvalifikace - 2:22.867 (Samuel) - P19

1. závod - P15 absolutně a P3 bronze, nejrychlejší kolo závodu 2,23,420 (Samuel)
2. závod - P18 absolutně a P4 bronze, nejrychlejší kolo závodu 2,42,323 (Lennart)


 
 

 
 
22.10.2018
 
Český tým Šenkýř Motorsport se o uplynulém víkendu zúčastnil velkého finále šampionátu International GT Open ve španělské Barceloně, kde o sobě, tak jako při závodě v belgickém Spa-Francorchamps, dal řádně vědět. Jezdecká sestava Richard Gonda - Mikkel Jensen totiž v konkurenci více jak třiceti vozů specifikace GT3 vybojovala dvě pátá místa.
 
15.10.2018
 
Poslední podnik šampionátu GT Open se odjede už příští víkend na trati v Barceloně. Po úspěšném startu týmu Šenkýř Motorsport v belgickém Spa-Francorchamps uvidíme tento český tým právě i ve Španělsku, ale v pozměněné sestavě.
 
10.06.2018
 
Doslova pohádkový závěr prožil český tým Šenkýř Motorsport ve Spa-Francorchamps. Do nedělního závodu mezinárodní série GT Open vyrazil Joel Eriksson z druhého místa a tuto pozici Richard Gonda obhájil i pod šachovnicovým praporkem. Jejich závod s BMW M6 GT3 se však neobešel bez dramatický soubojů až do posledních kilometrů před cílem.
 
    archiv novinek »


 
 
driftovali jsme...
naše úspěchy...
novinky v e-shopu...
právě stavíme...
 
loga
Šenkýř motorsport     |     2012     |     Developed by NET sign studio