Search
 
ONLINE BMW ///M E-SHOP Tuningové
a závodní díly »
  RACING TEAM Racing Team
Šenkýř Motorsport »
  ONLINE E-SHOP Profi tuning
vozů všech značek »
  KURZY SPORTOVNÍ JÍZDY Zažijte adrenalin
pod naším vedením »
 
Home »

Jezdci týmu Šenkýř Motorsport vybojovali při první velké vytrvalostní premiéře sedmé místo

Pětice jezdců Tomáš Erdelyi, Robert Šenkýř, Markus Palttala, Lennart Marioneck a Ralf Oeverhaus si při prvním dvanáctihodinovém Epilogu dojela pro skvělé sedmé místo.

"Epilog je již řadu let závěrečným závodním podnikem na naší domácí závodní scéně. Letošní ročník se poprvé jel jako součást seriálu 24H Series, díky čemuž do Brna přijela celá řada zvučných jmen a to jak co se týče jezdců tak i týmů.Na startovním roštu stálo více než padesát aut a sedmé místo v cíli tak bereme jako velice dobrý výsledek," těmito slovy začíná Robert Šenkýř hodnotit závěrečný závod letošní sezóny.

Epilog se v minulosti jezdil vždy jako 6-ti hodinový závod a tým Šenkýř Motorsport doposud nevynechal ani jeden z předcházejících ročníků. Účast při této nové podobě tak byla velkou otázkou, zvláště když starší, ale velice dobře prověřené vozy měla nahradit novější technika v podobě vozu BMW Z4 GT3.

"Pro start na Epilogu jsme se letos rozhodovali poměrně dlouho. Museli jsme vzít v potaz celou řadu faktorů, jako je složení jezdecké posádky, nemalé ekonomické nároky či značné opotřebení techniky. Jsem rád, že mohu konstatovat, že jsme to vše zvládli a to i navzdory havárii, která nás potkala v sobotní kvalifikaci. Tomáš dostal na vlhké trati smyk a narazil s autem do svodidel. Když nám dovezli auto zpět do boxů, vůbec jsme nevěděli, zda budeme v závodě pokračovat," dodává Robert Šenkýř.

Mechanikům brněnského týmu se ale v průběhu dvou hodin podařilo dát vše do pořádku a auto se dostalo na trať ještě v průběhu povinné večerní kvalifikace.

"To co kluci předvedli v pátek v podvečer, byl skvělý koncert a zaslouží si velkou pochvalu. Již v tom večerním tréninku jelo auto skvěle a bylo tomu tak i po celý sobotní závod. Jezdci jeli velice disciplinovaně, bez jakýchkoliv problémů, či zaváhání. Sedmé místo v takto našlapaném a náročném závodě je výsledek, se kterým jsme určitě spokojeni," uzavírá své hodnocení šéf týmu Robert Šenkýř.

V průběhu 12-ti hodin objelo bílé BMW Z4 Masarykův okruh celkem 315x. To dalo dohromady více než 1.700 kilometrů, což je jen o něco méně, než bylo zapotřebí k absolvování letošního ročníku ADAC GT Masters.

Slova jezdců:
Markus Palttala: "Brněnský okruh mám moc rád. V minulosti jsem zde startoval pouze párkrát a tak jsem byl rád, že se tato možnost naskytla. Měli jsme skvěle připravené auto a vše fungovalo, jak mělo. Za těchto podmínek je radost závodit. Díky celému týmu za jejich výbornou práci, zvláště při opravě vozu po páteční havárii."

Tomáš Erdelyi: "Epilog pro mne byl vůbec prvním velkým vytrvalostním podnikem. Ta atmosféra zde byla naprosto skvělá a jsem moc rád, že jsem mohl být součástí tohoto skvělého podniku. Mrzí mne ta rána z kvalifikace, hodně se nám tím vše komplikovalo, ale kluci předvedli perfektní výkon a já jim za to děkuji."

Lennart Marioneck: "Tento závod představoval skvělou tečku za letošní sezónou. Myslím, že jsme předvedli dobrého týmového ducha a se sedmým místem jsem určitě spokojen. Děkuji Robertovi a celému týmu za jejich práci a příležitost startovat při takto vynikajícím závodě."

Ralf Oeverhaus: "Tým Roberta Šenkýře je velice profesionální. Každý ví co má v daném momentě dělat a i díky tomu jsme dosáhli na takto dobrý výsledek. Pro mne to byl první zážitek s tímto vozem a musím říci, že to bylo opravdu hodně dobré svezení."

 
 

 
 
KW ST SUSPENSIONS Drexler Renocar Ravenol Holinger AP Racing Direct Media Flossmann TG Tisk Akrapovič

 
 
driftovali jsme...
naše úspěchy...
novinky v e-shopu...
právě stavíme...
 
loga
Šenkýř motorsport     |     2012     |     Developed by NET sign studio