Search
 
ONLINE BMW ///M E-SHOP Tuningové
a závodní díly »
  RACING TEAM Racing Team
Šenkýř Motorsport »
  ONLINE E-SHOP Profi tuning
vozů všech značek »
  KURZY SPORTOVNÍ JÍZDY Zažijte adrenalin
pod naším vedením »
 
Home »

Závěrečný podnik ADAC GT Masters přinesl týmu Šenkýř Motorsport další bronz a premiérový bod

Brněnský tým Šenkýř Motorsport o uplynulém víkendu uzavřel svou první sezónu v prestižním německém šampionátu ADAC GT Masters. V závěrečném podniku reprezentovalo tým Roberta Šenkyře duo německých pilotů Lennart Marioneck a Michael Joos.

V trénincích i v kvalifikacích, zde s drobným technickým problémem v oblasti sání, zajížděli Marioneck s Joosem časy na hranici 1:42, což je ve většině případů zařadilo na konec druhé desítky. Nicméně v prvním závodě to německé duo dotáhlo až na desáté místo v absolutním hodnocení, za což byl na konto brněnského týmu připsán první mistrovský bod v absolutním pořadí!

V hodnocení jezdců kategorie bronzových jezdců to pak bylo další, celkově již sedmé, pódium.

V neděli, kdy se jelo za vydatného deště, se ve druhé polovině závodu dostal Michael Joos s bílým BMW Z4 GT3 po drobné jezdecké chybě do kačírku a závěrečný závod sezóny tak pro brněnský tým skončil poněkud předčasně.

"Naše premiérová sezóna v ADAC GT Masters je u konce. Myslím, že jsme to zvládli se ctí, škoda jen toho nepovedeného druhého závodu, protože jinak by to bylo další umístění v Top10. Nicméně bereme to jako součást motorsportu a i takovéto situace je třeba umět přijmout. Letošní rok pro nás byl rokem učení a poznávání a na nějaké celkové hodnocení je asi ještě brzy. Už teď snad ale mohu s klidem říci, že jsme snad jako nováčci nepropadli a neudělali českému motorsportu ostudu. Všichni cítíme, že jsme se mnohému naučili a posunuli se zase o level výše. Dík patří všem našim jezdcům a stejně tak i všem členům týmu," řekl po skončení víkendu na Hockenheimringu Robert Šenkýř.

Slova jezdců:

Lennart Marioneck: "Druhý závod byl kvůli dešti dost náročný. Můj start byl v pořádku. Byl jsem vzadu a neriskoval jsem, abych se nepřipletl do nějaké nehody. Hned po startu bylo několik havárií a navíc toho kvůli stříkající vodě nebylo moc vidět. Poté přišla celkem dlouhá safety car fáze, během níž jsem měl problémy s elektronikou řazení a musel restartovat auto. Po restartu jsem kvůli chybě ztratil pár pozic, ale ty jsme díky rychlé zastávce v boxech zase získali. Ke konci závodu ale Michael udělal chybu a skončil v kačírku a to byl pro nás konec závodu. Celkově jsme neměli úplně špatné tempo a výsledek v top deset lze brát jako dobrý výsledek."

Michael Joos: " Závodní víkend na Hockenheimringu pro mne představoval velice dobrou zkušenost. V úvodu jsme měli menší problémy s autem, které jsme však v průběhu víkendu dokázali vyřešit. Celkově jsem ale spokojený, hlavně s tím prvním závodem. Mrzí mě ta druhá závodní jízda, kdy jsme kvůli mé chybě závod nedokončili. Chci poděkovat celému týmu Šenkýř Motorsport. Zvládli to opravdu perfektně.."
 

Výsledky týmu Šenkýř Motorsport na Hockenheimringu:

1. trénink – 1:41.754 – P19
Bronze test – 1:42.586 – P5
2. trénink – 1:41.981 – P19
1. kvalifikace – 1:41.944 – P19
2. kvalifikace – 1:42.012 – P19
1. závod – P10 celkově / P3 Gentlemen drivers
2. závod DNF

Užitečné odkazy:
www.senkyr-motorsport.com
www.facebook.com/SenkyrMotorsport
www.adac-gt-masters.de

 
 

 
 
KW ST SUSPENSIONS Drexler Renocar Ravenol Holinger AP Racing Direct Media Flossmann TG Tisk Akrapovič

 
 
driftovali jsme...
naše úspěchy...
novinky v e-shopu...
právě stavíme...
 
loga
Šenkýř motorsport     |     2012     |     Developed by NET sign studio